Kompetencijų modelio kūrimas


Keletąs paprastų, tačiau praktiškai išbandytų ir veiksmingų įrankių, kurie padės Jums nustatyti Jūsų organizacijos vadovų ir darbuotojų ugdymo poreikius. Tik planingas ir su organizacijos veiklos strategija suderintas ugdymas organizacijoms atneša maksimalią ilgalaikę naudą.


KOMPETENCIJŲ MODELIO KŪRIMAS

Kompetencijų modelis - tai susistemintos, būtent Jūsų organizacijai svarbios kompetencijos (žinios, įgūdžiai, sugebėjimai ir darbinis elgesys). Tai tarsi veiklos standartas, nes šiuo modeliu apibrėžiama, kaip geriausi darbuotojai atlieka savo darbą ir pasiekia geriausių rezultatų. Turimas kompetencijų modelis naudojamas įvairiuose personalo valdymo procesuose – atrankų, mokymo ir ugdymo, darbuotojų veiklos vertinimo etc.

DARBO EIGA

  • Atliekama organizacijos situacijos ir poreikių analizė;
  • Parengiamas aktualių kompetencijų sąrašas;
  • Patvirtinami kompetencijų aprašymai;
  • Sudaromi kompetencijų profiliai;
  • Atliekamas darbuotojų turimų kompetencijų įvertinimas;
  • Esant poreikiui, paruošiamas ir profesinių kompetencijų modelis.

METODIKA

Kompetencijų modelių kūrimo metodika remiasi principais, kurie buvo pasiūlyti McClelland, ir dabar naudojami daugelyje šiuolaikinių kompetencijų modelių: dėmesio sutelkimas į geriausius darbuotojus, elgsenos pavyzdžių interviu naudojimas, rezultatų suskirstymas pagal kompetencijas, aprašomas elgsenos pavyzdžių terminais. Projekto vykdymo metu pateikiami galimų kompetencijų variantai pagal LOMINGER metodiką.

Jei pageidaujate išsamesnės informacijos apie šį tyrimą, prašome susisiekti su mumis http://www.grandpartners.lt/lt/kontaktai/